W systemie istnieje możliwość dodania Subfirmy. Subfirma jest to opcja przypisania nowej firmy poprzez utworzenie jej na jednym koncie użytkownika (tożsamym adresie email). Subfirma może być dodana wyłącznie przez właściciela konta bezpośrednio po zalogowaniu w systemie. Utworzenie Subfirmy pozwala na logowanie Użytkownika z jednego adresu email oraz szybkie przelogowanie między podmiotami.


Ponieważ Subfirma jest odrębną firmą, podlega odrębnemu rozliczeniu za abonament premium, to należy dokonać jej odrębnej konfiguracji oraz tym samym przysługuje jej bezpłatny okres testowy jak dla nowego podmiotu zarejestrowanego w Fakturomanii.


I. Dodanie subfirmy


W celu dodania Subfirmy należy udać się do mechanizmu znajdującego się w prawym górnym rogu panelu głównego systemu po zalogowaniu, następnie wybrać go lewym przyciskiem myszy.Po wybraniu mechanizmu kliknąć "Subfirma".


 


Następnie wyświetli się ponownie mechanizm, po którego kliknięciu pokaże się opcja "Dodaj nowe".Po wybraniu opcji ukaże się komunikat, dodanej Subfirmy nie można natomiast już usunąć. Nowa firma widoczna będzie na liście firm bezpośrednio z panelu "Subfirmy".II. Konfiguracja subfirmy


Subfirmę zawsze należy skonfigurować, takiej konfiguracji należy natomiast dokonać postępując zgodnie instrukcjami. Zwracamy Państwa szczególną uwagę, że z uwagi na bardzo formalistyczne podejście Ministerstwa Finansów do dokumentacji podatkowej, przeprowadzenie prawidłowej konfiguracji, zgodnie z instrukcją, jest niezwykle istotne z uwagi na mnogą liczbę informacji podatkowych, adresowych lub sądowych, które można łatwo uzupełnić w sposób pół-automatyczny przy użyciu funkcji "GUS".

a) Konfiguracja danych firmy

b) Konfiguracja ustawień podatkowych


W przypadku konfiguracji konta zwracamy Państwa szczególną uwagę na prawidłowe ustawienia podatkowe, w tym ewentualną podstawą zwolnienia podmiotowego lub przedmiotowego z podatku VAT.